Cevizbağı Organik ve Doğal Ürünler, yaşamın her anında ihtiyaç duyduğumuz ürünleri taze ve güvenilir şekilde tüketiciyle buluşturan, üretici kimliğiyle de faaliyet gösteren bir kuruluştur. 1994 yılında Kırşehir' in Kaman ilçesinde 105 dönümlük kapama bahçemizle, ağırlıklı ceviz, badem, bal taze meyve ve sebze üretmekteyiz. Soframızda tükettiğimiz bu güvenli ürünleri tüketicilerle paylaşmaktayız.
 
500 ağaçlık ceviz bahçemizle her yıl tüketicilere kaman cevizi sunmaktayız. Tohumdan yetişen ağaçlarımız her yıl üretim kapasitesi artarak doğal ceviz ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bunun yanında üzüm, badem, elma, kayısı ve bal üretimlerimizde her yıl düzenli olarak devam etmektedir. Doğal köy yaşamının kıyısında kurulan bahçemizde, her yıl çeşitli etkinliklerle misafirlerimizi ağırlamaktayız. Misafirlerimizin kendi ihtiyaçlarını bahçemizden diledikleri gibi toplayarak tüketmelerini sağlamakta, aynı zamanda ürünlerin nerede üretildiklerini görme fırsatı sunmaktayız. 
Cevizbağı satış noktalarında; her yılın eylül ayında taze ceviz, her yılın Mayıs-Eylül ayları arasında yeni üretim ballar, Eylül ayından sonra üzüm, badem ,elma ve pekmez ürünlerini bahçemizden sizlerin sofralarına sunmaktayız. Bunun yanında diğer organik ve doğal ürünlerde ; recel, zeytinyağı, hububat, kuru meyve ve sebze, yumurta, süt ürünleri, ekmek, bal, polen, arı sütü, zeytin gibi ürünleri yılın her zamanında sizlere sunmaktayız. 
 
 

Çiftlik Tanıtımı

 

Kırşehir ili Kaman ilçesi  Yelek Beldesinde kurulu çiftlik bir aile işletmesidir.Çiftliğin şu anki yönetimi ve genel koordinatörlüğü,çiftliğin kurucularından makine mühendisi Özcan Kulaksız ,işletme ve ürün pazarlama işleri endüstri mühendisi Emrah Kulaksız tarafından yürütülmektedir.Çiftlikde daimi bir aile çalışmaktadır.Ayrıca ihtiyaca göre mevsimlik yevmiyeli işçilerde çalıştırılmaktadır.Çiftlikte iki takım müstakil ev bulunmaktadır.Bunlardan bir tanesi iki katlı olup,üst kat daimi çalışan aileye alt kat ise misafirlere,diğer tek katlı ev ise işletme saplerine hizmet vermektedir.Ayrıca tarım turizm amaçlı üç katlı toplam 8 oda ve bir salon ihtiva eden yeni bir ev inşaatı başlamış,alt katta bulunan 3 oda bir salon hizmete açılmıştır.Çiftlik içinde ayrıca misafirlerin mesire yapabilecekleri,içerisinde sazan balıklarında bulunduğu doğal bir havuza sahip doğal çardak evi bulunmaktadır.Çiftliğimizin yol,su elektrik problemi yoktur.Sular arazi içerisinde çıkartılan doğal kaynak sularıdır.
 
Ulaşım: 
Çiftliğimiz Ankaraya 150 Km uzaklıkta, otobüsle 2 saat,özel araçla 1-2 saatlik bir yolculuk süresi vardır.Kaman ile çiftliğin bulunduğu Yelek Kasabası arası 10 Km mesafededir.Çiftliğimize gelen ziyaretçiler otobüslerle seyahat ederse Kamandan bir taksiye bindiklerinde 8 dakikada çiftliğe ulaşabilirler.
 
Faaliyetlerimiz: 
Yaklaşık 105 dekarlık araziye sahip çiftliğimiz 1994 yılında ,ülkemizde ünüyle tanınan Kaman Cevizi üretimi amacıyla kurulmuş ve doğrultuda alt yapısı hazırlanmıştır.Şu an çiftliğimizde organik tarım yapılmaktadır.Organik tarım kapsamında kaman cevizi ağaçlarının yanısıra badem, elma,armut,kayısı,üzüm,vişne ,kiraz ve ayva gibi iklime uygun meyvelerde yetiştirilmektedir.Ayrıca kestane incir,nar,böğürtlen gibi meyvelerin üretilebilmesi için gerekli çalışmalarda devam etmektedir. Bunun yanında domates,patlıcan biber,salatalık gibi sebzeler ve bakliyat çeşitlerinin üretimleride yapılmaktadır. 2014 yılından itibaren toplam üretim alanımızı 250 dekarlık arazide devam ettirerek büyümeyedevam edeceğiz.
 
Amacımız:
Kaman cevizinin organik tarım kapsamında üretilmesine devam etmek ve bu yönde yeni kapama ceviz bahçeleri kurmak,organik tarım çalışmaları kapsamında çevreye örnek bir işletme olmak,organik tarımın yaygınlaşması için gerekli çalışmaları yapmaktır.Ayrıca bu tür işletmelerde duyulan kalifiye eleman(çitlik yöneticisi,kahya gibi) yetiştirilmesi için gerekli uygulamalı eğitim kurumu açmak.Tipik bir Anadolu köyünden oluşan beldemizi tarım turizmine kavuşturarak yerli halkın kalkınmasına katkıda bulunmak.
 
Vizyonumuz:
Kırşehir ili Kaman ilçesi ekolojik ortamında yetişebilecek kaman cevizi başta olmak üzere tüm tarım ürünlerini organik tarım kapsamında üretmektir.